קבל 3 הצעות מחיר

...

איך תדעו שצלם לחתונות שפגשתם אינו חאפר

 

אחת הטענות של אנשים אשר מזמינים צלמים לאירועים, ובפרט זוגות אשר מזמינים צלמים לחתונה, שהם נאלצים להתמודד לא פעם עם צלמים לא מקצועיים, צלמים שהם לא באמת צלמים ובשפה שלנו, הם היו עונים להגדרה של חאפרים.

מצב זה נובע מסיבות שונות, בין היתר בגלל שכל מי שמחזיק מצלמה, בין אם היא מקצועית ובין אם לא, מחליט שהוא צלם, האינפלציה בתחום נובעת בין היתר, גם בגלל שכל אחד היום מתעסק בצילום באופן חובבני (דרך צילום במכשירי סלולר או במקרה הטוב במצלמות דיגיטליות) וכן בגלל שתחום האירועים כולו הוא מאוד רחב, ופרוץ באופן יחסי, אז כל אחד יכול להשתלב בו, בצורה כזו אחרת.

השאלה הגדולה שעומדת לפנינו היא, כיצד נמנע מעבודה עם צלמים שאינם מקצועיים וכיצד אנחנו נדע, שהצלם חתונות שעומד לצלם את החתונה שלנו, הוא לא חאפר. מיד נראה שיש כלים ודגשים שונים אשר יכולים לעזור לנו.

זוגות אשר מעוניינים להימנע, באופן כללי, מחיפוש אחר צלמים, יכולים לעשות אחד מהשניים, או להשאיר את זה בידיי בעלי האולם ולשכור דרכם צלם או לחילופין דרך מפיק האירוע שאחראי על ארגונו, אופציה אחרת היא לוותר בכלל על צילום מקצועי ולהשאיר את כל מלאכת הצילום בידיי חברים או קרובי משפחה שמתעסקים בכך, אבל אז הם לא ייהנו מהאירוע והזוג לא יקבל תמונות איכותיות.

כיצד שוכרים צלם מקצועי לחתונה

כלל ראשון לראות תיק עבודות של הצלם. חשוב לראות את תיק העבודות שלו, ולוודא שאתם רואים תמונות מיותר מאשר באירוע אחד. כך תוכלו להתרשם מדוגמאות שונות של צילומים ותמונות.

כלל שני, זה לא מספיק לראות תיק עבודות, אלא רצוי גם לדבר ולהתייעץ עם זוגות שהתחתנו והצלם צילם אותם. כך אתם יכולים להיות בטוחים שהוא אכן אחראי על הצילומים וגם לברר אודות העבודה שלו. חשוב לזכור, הקטע המקצועי איננו מתחיל ונגמר בצילום אלא הוא כולל את השירות מסביב, עמידה בזמנים, עריכה וכריכת האלבומים ועוד.

כלל שלישי, תדברו עם הצלם, תקשיבו לו, ותראו כיצד הוא עונה לשאלות שלכם. לפעמים משיחה אחת אפשר להתרשם אם מדובר בצלם מקצועי או מישהו שמנסה לעבוד עליכם. 

חוות דעה (0)

שתף חוות דעה

אתה מגיב כאורח Optional login below.

בטל Submitting comment...